Модные-комнатные-растения uk

Мода на кімнатні рослини…

У наш час складно уявити сучасну квартиру без кімнатних рослин. Вони ідеально вписуються в дизайн інтер’єру, роблячи його більш сучасним і свіжим, створюють атмосферу тепла і затишку. Квіти є супутниками людини з давніх часів. Храми давньої Еллади прикрашали вазони з рослинами. Більше 1000 років тому в Китаї зародилося мистецтво бонсай, яке перейшло до Японії і знайшло в країні Висхідного Сонця справжнє визнання.

І хоча у кожного з нас є свої захоплення, свої симпатії, свої смаки, навряд чи знайдеться абсолютно байдужа людина до кімнатних квітів. Останнім часом у зв’язку з розширенням мережі магазинів і салонів з торгівлі квітами, прагненням упорядкувати і прикрасити своє житло, різко збільшилося і число людей, що захоплюються колекціонуванням і розмноженням кімнатних рослин.

Сьогодні кімнатні рослини селяться не тільки в будинках і квартирах, але активно завойовують территориии офісів, підприємств, установ. У наш час повальної комп’ютеризації декоративна особливість рослин доповнилася ще й практичним призначенням. Квіти прикрашають побут і створюють в приміщеннях здорові гігієнічні умови. Ніхто вже не заперечує високу ефективність хлорофітума, плюща, алое, кактуса в природному очищенні повітря. І для здоров’я корисно і настрій піднімає! Солідний офіс без озеленення на сучасному етапі просто навіть важко уявити.

Останнім часом з’явилося дуже багато рослинних новинок, які в мініатюрі представляють мало не всю флору земної кулі. Але не всі вони так вже й невибагливі. Багато хто з вас, напевно, стикалися з таким фактом – купиш в квітковому салоні або магазині вподобаний квітка, рік-два порадує він тебе, а потім раптом різко пропаде або втратить свою декоративність. Причин цьому багато – більшість з цих рослин виведені в тепличних умовах, максимально наближених до природних, за деякими просто організований неправильний догляд.

Звичайно, приємно, що в даний час наука про квіти працює в напрямку не тільки виведення цікавих, естетичних новинок, але і домашніх рослин, які мають великий витривалістю і опірністю захворювань.

Які ж рослини сьогодні користуються популярністю? Флористична мода не знає меж! Попитом користуються, мало не все розмаїття зеленої фауни, що надходить на прилавки квіткових магазинів.

Досить довгий час на піку популярності знаходяться фікус, азалія, пальма, гиппеаструм, монстера, драцена, орхідея, сентполіі, антуріум.

Однозначним фаворитом є фікус. Він витривалий, пристосований до напівтемряви, добре переносить кімнатні умови, чудово прикрашає будинок, створює атмосферу спокою і затишку. Завдяки своєму густому і розкішному листтю, фікус декоративний протягом всього року. Крім того, фікуси виділяють біологічно активні речовини, позитивно впливають на повітряне середовище проживання, що найкращим чином впливає на організм людини.

Антуріум – чудове за забарвленням і формою квітки кімнатна рослина. Листя лінійні, темно-зелені. У деяких видів вони орнаментально-розписні, крупниe. Такі антуріуми називають декоративно-листяними. Квітки оригінальні за будовою і привабливі за забарвленням, складаються з вигнутого качана з великим забарвленим покривалом – чохлом.

Гіппеаструм – рослина з широколінійним листям, яскраво-зелена, квітки великі (до 20 см), воронкоподібна, зібрані в суцвітті по 2-6 на підлогою квітковому стеблі. Квітки гібридних форм мають найрізноманітнішу забарвлення: від чисто білого до бархатисто-темно-червоної, квітки деяких сортів мають приємний запах.

Монстера – це вічнозелена рослина іноді називають «листодеревом» (філодендроном) або дуже часто – просто «плаксою». Перед дощем або відлигою, коли повітря стає вологим, з кінців листя монстери скочуються крапельки води. У природі, в природних умовах, монстера є потужною ліаною з вигинались стеблами зеленого кольору, які обвивають дерева, і таким способом пробиваються до сонця.

Великі листя у монстери досягають 1 м, вони округлоовальние з химерними прорізами, які і обумовлюють декоративність рослини. У природі монстера цвіте щорічно, в кімнатних умовах – дуже-дуже рідко. Монстера відноситься до того виду рослин, які доречні і у вітальні, і в кабінеті, і навіть у ванній. Монстера здатна благотворно впливати на мікроклімат кімнати, збагачувати його киснем, озоном і аероіонами. Вона робить позитивний вплив на людей з порушеннями нервової системою і позбавляє від головного болю.

Драцена – рослину вирощують заради красивого листя. При цьому необхідно чітко визначитись з місцем її розташування, оскільки розрізняють карликові і гігантські форми. Драцена здатна зволожувати повітря в приміщенні, тому ідеально підходить для закритих житлових приміщень.


Орхідея
Стало досить модно використовувати орхідею для оформлення інтер’єру віталень. Це і зрозуміло. Різноманітність видів і відтінків змушують кожну квітку орхідеї бути верхом досконалості. Орхідея прекрасна і неповторна, напевно, тому деякі країни зробили її квітка своїм національним символом.

Пальма хамедорея відома також під назвою «гірська пальма». Найчастіше, це мініатюрна багатоствольна пальма, висота якої може досягати 2 м, але не більше. Ця красуня чудово росте в спальні. Завдяки своїм витонченим перистиму листю, вона здатна живити будь-яку обстановку, надати їй легкість і легкість.


Сенполія або фіалка – дуже красиве і популярне кімнатна рослина. Розведенням сенполій займаються вже давно, тому до теперішнього часу виведено досить багато сортів і видів домашніх фіалок. Якщо поставите фіалки на підвіконні дитячої кімнати, вам не потрібні будуть іонізатори повітря.

Ще недавно ми не знали такі рослини як горденія і більшість бромелієвих, ардізія, бокарнея, ятрофа, брахіхітон, заміокулькас. А зараз вони все частіше з’являються в наших квартирах.

Бокарнея відігнута або її синонім ноліна – кімнатних умовах весь зовнішній вигляд рослини – бутилкообразний ствол, пучок хаотично розкиданих листя – дуже віддалено нагадує природний оригінал. Користується заслуженою популярністю у квітникарів-любителів з різними смаками. Бутилкообразний ствол служить накопичувачем вологи в період посухи в природних умовах зростання. Про цю природного особливості ніколи не слід забувати при кімнатному утриманні.

Не менш екзотично, ніж бокаріея, виглядають ятрофа подагрична і брахіхітон. Усіх їх об’єднує потовщений видозмінений стовбур – резервуар для води.

Брахіхітон дуже далекий родич какао і кави, в кімнатних умовах брахіхітон – зменшена в десятки разів природна копія. Виведена і карликова копія цієї рослини. І все-таки якщо придивитися і пофантазувати – зовнішній вигляд рослини нагадує вивернути з землі ураганом старе дерево.

Умови його утримання такі ж, як у бокарнеї. Головне – помірний, а то і обмежений полив, все залежить від температури навколишнього повітря. При надлишку вологи рослина «вистрибує» з власного горщика, т. е. «перекидається». Ось чому ще квітковий горщик повинен бути важким, надземна частина рослини за вагою може перевищувати підземну.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>